Ülkemizde hangi spor dalına daha çok önem verildiğini düşünüyorsunuz? Niçin?


Anasayfa Forumlar Sosyal Bilgiler Ülkemizde hangi spor dalına daha çok önem verildiğini düşünüyorsunuz? Niçin?

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  odevbul tarafından 2 yıl 3 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10227

  Sıla
  Görevli

  Ülkemizde önem verilen spor dallarının başında tabi ki futbol gelmektedir. Bunun yanı sıra basketbol ve voleybol önem verilen spor dallarındandır. Toplumda birçok kişinin tuttuğu bir takım, ya da desteklediği bir futbol kulübü bulunmaktadır. Futbolun ilgi görmesi nedeniyle bu alanda önem verilmiştir.

  Ayrıca futbolun dünya çapında sevilmesi, başka ülke takımları ile maç yapılması onu daha ilgi çekici yapmıştır. Devletimiz ve futbol kulüplerimiz ise ülkemizin tanınabilirliği için bu sektöre büyük önem vermişlerdir. Hatta bu nedenle çok yüksek miktarlarda ödemeler yapılarak futbolcular transfer edilmiştir.

  Futbol alanında en büyük başarımız ise 2000 yılında Galatasaray’ın UAFE kupasını ve Süper Kupayı kazanması olmuştur. Milli takım düzeyinde en büyük başarımız ise 2002 Dünya kupasında üçüncü olmamızdır.

  #10228

  odevbul
  Görevli

  Aslında güreş ve halter gibi spor dallarına büyük önem verilmiştir. Çünkü bu spor dalları ata sporumuz olum yıllardır gelen başarılarımız vardır. Çok önemli spor adamları ülkemizden çıkmıştır. Bu nedenle güreş ve halter alanında önemli devlet destekleri sağlanmaktadır.

  Milli olimpiyatlarda ülkemizin tanınmasına katkı sağlamaktadır.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.