Yaşadığınız yerin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında neler biliyorsunuz?


Anasayfa Forumlar Türkçe Yaşadığınız yerin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında neler biliyorsunuz?

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Ceyda tarafından 4 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #13081

  Anonim

  Öğretmenimiz kızıma sormuş. Yaşadığınız yerin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında hangi bilgileri biliyorsunuz diye. Bizde İstanbuld’a yaşadığımız için biraz bahsetmek istedik.

  Benim yaşadığım yer İstanbul:

  İstanbul Osmanlı ve Bizans devletlerine başkentlik yapmış her köşesi tarih kokan bir şehirdir. Birçok uygarlık bu topraklarda yaşamış. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından fetih edilen şehir ülkemizin nüfus olarak kalabalık en büyük şehirlerinden birisidir.

  Gezen mi daha iyi bilir kitap okuyan mı

  Bir yanında karadeniz, bir yanında marmara denizi ayrı bir güzellik katar. Bahar aylarında açan pembe çiçekler sokakları süsler. İstanbul bir inci gibidir. Her renkten incinin barındığı bir deniz.

  Farklı milletlerden insanları görüp tanışabileceğiniz, ülkemizin her ilinden insanı bulabileceğiniz büyük bir şehir.

  Tarihi güzelliklerini bu şehrin her noktasında bulabilirsiniz. Osmanlı devletinin her yerde bir anısı ve hatırası yer alır.  İstanbul bir başkadır.

  #13082

  Ceyda
  Görevli

  Ben Bursada yaşıyorum

  Tarih dersen sanırım Bursa ülkemizdeki en köklü tarihi yapıya sahip şehirlerden birisidir. Yaşadığım şehir Osmanlı Devletine uzun yıllar başkentlik yapmıştır. Hatta daha öncesinde Bizans devleti bu topraklarda yaşamış. Şehrin her bir köşesinde tarihi izleri görebilirsiniz.

  Hanlar, hamamlar, camiler, kaleler ve surları, bilindik en eski osmanlı köyü Cumalıkızık bazı örnekleridir. Doğal güzelliklerinden bahsetmem gerekirse yemyeşil doğası, Uludağ’ı, Gemlik, Mudanya’sı her köşesi ayrı bir güzellik. Oylat kaplıcaları ve mağraları gezip görülmesi gereken yerler.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.