Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Yediğimiz besinlerin vücudumuza yararı olabilmesi için hangi aşamalardan geçmesi gerekir?


Anasayfa Forumlar Biyoloji Yediğimiz besinlerin vücudumuza yararı olabilmesi için hangi aşamalardan geçmesi gerekir?

Bu konu 2 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Ceyda tarafından 10 ay 4 hafta önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10474

  Ceyda
  Görevli

  Tükettiğimiz besinlerin bizim vücudumuza fayda sağlaması için bir takım işlemlerden geçmesi gerekir. Çünkü besinler olduğu gibi vücudumuz tarafından kullanılamazlar. Bu nedenle sindirim ile besinlerin kana karıştırılabilecek kadar küçük parçalara ayrılması gerekir.

  Sindirilen besinler çeşitli organlarımız ile emilerek vücut yapısına katılırlar. Artan ve kullanılamayan maddeler ise boşaltım sistemi ile vücut dışına atılırlar.

  #10475

  odevbul
  Görevli

  Besinler vücuda alındığı andan itibaren sindirime uğramaya başlar. İlk olarak ağızda mekanik (fiziksel) sindirim başlar. Daha sonra kimyasal sindirim ile besinler vücudumuz için kullanılabilir hale getirilir. Artan maddeler ise vücut dışına boşaltım sistemi ile atılır.

  #11477

  Ceyda
  Görevli

  Tanıdığım kişilerle iletişim sürdürürken onlara merhaba nasılsın gibi sorular soruyor, ortak tanıdıklarımız hakkında konuşuyoruz. Daha sonra kurmak istediğim iletişimi kuruyorum.

  Tabi ki tanımadığımız biriyle iletişim kurmak güç oluyor. Ondan çekindiğimiz için nasıl davranacağını bilmediğimizden biraz sıkıntılı bir durum

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.