Yemek yerken yaptığımız yanlışlar


Anasayfa Forumlar Sosyal Bilgiler Yemek yerken yaptığımız yanlışlar

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  odevbul tarafından 2 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #12418 Yanıtla

  odevbul
  Görevli

  Evlerimizde veya dışarıda beslenmek zorundayız. Bu nedenle vücudumuzun ihtiyacı olan yemek yeme görevini yerine getiririz. Ancak yemek yerken birçok yanlış yapıyoruz.

  Geçmişten günümüze kadar her din ve inançta yemek kültürü kutsal sayılmıştır. Bu nedenle yemek yerken uymamız gereken birçok kural vardır. Kısaca değinecek olursak yaptığımız yanlışlar şunlardır;

  1. Tabağımıza yiyebileceğimiz kadar yemek almalıyız. Genelde gözümüz doymaz ve aşırı derecede sevdiğimiz yemeklerden alırız.
  2. Sofrada başka şeyler ile ilgilenmek veya televizyon izlemek günümüzde en çok yapılan yanlıştır. Cep telefonu ile oynamak, bir dizi veya haber programını izlemek artık adet oldu. Çok yanlış bir davranıştır.
  3. Bir görgü kuralı olarak yemeğe büyüklerin başlamasını beklemeliyiz. Aile bireylerinin tümünün katılmasını beklemekte önemlidir. Ancak günümüzde herkes yemeğini yiyip sofradan kalkıyor. Aile bağlarını güçlendiren en önemli unsur yemek sofrasıdır.
  4. Yapılan her yemekten yemeye özen göstermeliyiz. Ne yazık ki sadece sevdiğimiz yemekleri yemekteyiz. Yemek beğenmemezlik en kötü alışkanlıklardan.
  5. Yemeğe oturmadan ellerimizi yıkamaya dikkat etmeliyiz. Birçok insan buna dikkat etmez ve sağlık sorunları ile karşılaşır.
  6. Çok fazla yemek yememek gerekir. Buna dikkat edilmediği için obezite arttı.
  7. İnandığımız dine göre dua ve şükür etmeliyiz. Unutulmaya yüz tutulmuş bir adettir.
  8. Yemekten önce su içmeliyiz. Bu sayede daha az yemek yeriz ve kilo almanın önüne geçeriz.
  9. Yemek yapan kişiye teşekkür etmeyi hep unuturuz. Buna dikkat etmemiz gerekir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
Yanıtla: Yemek yerken yaptığımız yanlışlar
Bilgileriniz: