Yeni bir kimyasal madde keşfedebilseydim


Anasayfa Forumlar Fizik-Kimya Yeni bir kimyasal madde keşfedebilseydim

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  odevbul tarafından 2 yıl 1 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #9924 Yanıtla

  Burcu
  Katılımcı

  Bir bilim adamı olsam ve hayatımızda var olan kimyasal maddelerden farklı olarak yeni bir kimyasal keşfedebilseyim birçok şeyi değiştirmek isterdim. Bu kimyasal maddenin öyle özellikleri olmalıydı ki diğerlerinden kendini ayırabilsin.

  Örneğin benim keşfetmek istediğim kimyasal tüm yaraları iyileştiren ve insanların hastalıklarına çare olan bir madde olurdu. Herhangi bir yaralanma sonucunda bu kimyasalı yara üzerine döktüğümüzde yara dakikalar içerisinde kendiliğinden iyileşmelidir.

  Ya da kanser hastası bir birey bu kimyasalı kullandığında dakikalar içinde kanser hücreleri ölmeli ve insan kendiliğinden iyileşmelidir.

  Bu kimyasal sayesinde dünyamız için büyük bir adım atmış olurdum.

  #9927 Yanıtla

  odevbul
  Görevli

  Bir bilim adamı olarak öyle bir keşif yapmak isterdim ki dünyamızdaki tüm insanların yararına olsun. Bu kimyasal ile ihtiyacımız olan enerjiyi ve yakıtı elde edebilmeliyiz. Yapacağım kimyasaldan hem elektrik, hem araçlar için yakıt, hemde ısınmak için doğal gaz tarzında bir ürün elde edebilelim

  Günümüzde bunların hepsine sahip olsak ta çeşitli işlemler ile yüksek maliyetlerle ulaşabiliyoruz. Benim ürettiğim kimyasal ile çok basit bir şekilde her türlü enerji ihtiyacımızı karşılayarak daha refah bir dünya inşa edebiliriz.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
Yanıtla: Yeni bir kimyasal madde keşfedebilseydim
Bilgileriniz: