Yolculuk sırasında sürücü ile konuşmaya çalışırsak ne gibi tehlikelerle karşılaşırız?


Anasayfa Forumlar Trafik Güvenliği Yolculuk sırasında sürücü ile konuşmaya çalışırsak ne gibi tehlikelerle karşılaşırız?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Cansu tarafından 3 yıl 2 ay önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #8780

  Cansu
  Katılımcı

  Yolculuk sırasında sürücü ile konuşmaya çalışırsak ne gibi tehlikelerle karşılaşırız? Aşağıdaki boş alana bir öykü yazınız.

  Dikkatli Olalım

  Okula servis aracı ile gidip gelen biriyim. Her zaman servise ilk binen kişi ben olduğum için hemen şoför koltuğu yanında ben oturuyorum. Şoför Mehmet Abi ile zaman zaman sohbet ediyoruz. Derslerimin nasıl geçtiği, okulun nasıl gittiği konusunda konuşuyoruz.

  Günlerden bir gün yoğun trafiğin olduğu bir yerde sohbet etmeye başladık. Trafik adım adım ilerliyordu. Mehmet Abi her zaman ki gibi derslerimi soruyor, bir yandan da ne olacak Galatasarayın bu hali diyerek bana takılıyordu. Bende elimden geldiğince ona cevaplar veriyordum.

  Araçlar küçük mesafeler ilerleyip hemen duruyorlardı. Daha önce hiç böyle trafik görmemiştim.  Mehmet Abi Galatasaray’ın Avrupa kupalarından elenmesi nedeniyle benle dalga geçiyordu ki o sırada öndeki araç aniden durdu. Biz ise bunu geç fark ettik ve araca arkadan çarptık.

  Neyse ki yavaş yavaş ilerliyorduk ve bizlere birşey olmadı. Bu olay sonrasında ben ve şoför yaptığımız hatanın farkına vardık. Ya daha hızlı gidiyor olsaydık neler olmazdı ki?

  Artık bundan sonra yolculuk sırasında konuşmamaya karar verdik. Böylece hem kendimizi hemde diğer arkadaşlarımızın güvenli yolculuk yapmasını sağlayacaktık.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.