Yumurtanın içindeki proteinler besin olarak tüketilmek yerine enjektör ile kana enjekte edilseydi ne tür sonuçlar doğururdu?


Anasayfa Forumlar Biyoloji Yumurtanın içindeki proteinler besin olarak tüketilmek yerine enjektör ile kana enjekte edilseydi ne tür sonuçlar doğururdu?

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  odevbul tarafından 2 yıl 3 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10395

  Anonim

  Öğretmenimiz böyle bir soru sordu. Eğer yumurta içindeki proteinler besin olarak tüketilmek yerine enjektör kullanılarak direk kana enjekte edilseydi sonuçları neler olurdu?

  İlk olarak sınıfça bu soru karşısında afalladık. Benim vermiş olduğum cevap ise bu direk olarak ölüme neden olabilir. Çünkü proteinler hücre yapısına katılıyor ve kanda bir çok hücre vardır. Besinlerin sindirilip ayrıştırıldıktan sonra proteinlerin kullanıldığını biliyorum.

  At kanından elde edilen serumun işlenerek kullanılmasının nedeni budur. Eğer sorun olmasaydı direk at kanı insana verilirdi değil mi?

  #10396

  odevbul
  Görevli

  Bence gayet mantıklı bir cevap vermişsiniz. Çünkü hücreler kanda bütün bir yapı olarak bulunmaktadır. Hücreler yapısına protein katılarak oluşurlar. Kana direk enjekte etmek doğru olmazdı.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.