Konukseverlik önemi ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda konukseverliğin önemi ile ilgili kompozisyon yazısını paylaşacağız. Konuk eve gelen dışarıdan kimselere denir. Misafir olarak da bilinen konuk, birinin evine gittiği zaman ev sahibi tarafından iyi ağırlanmalı ,misafire özen gösterilmelidir.

Ev sahibi her zaman misafirperver, konuksever olmalıdır. Evine gelen konuklarına çeşitli ikramlarda bulunmalı, özellikle de güler yüzlü olmaya önem vermelidir. Kapıda içeri davet ederken hoş geldiniz buyurun diyerek içeri davet etmeli , odaya geçildiğinde oturmaları için yer göstermelidir. Hal hatır sorduktan sonra sohbet geçilmelidir.

Konukseverliğin önemini şöyle düşünmeliyiz. Elbet biz de bir gün birini evine misafirliğe gittiğimizde nasıl muamele görmek istiyorsak gelen kişilere de öyle muamele de bulunmamamız gerekir. Asık suratlı , hal hatır sormayan birinin evine ne bir kimse gelir ne biri misafir olması için evine davet eder.

Konukseverlikten önce insanı sevmeliyiz. İnsanı seven ona saygı gösteren biri zaten evine gelen bir misafiri hoş karşılanmaktan kaçınmaz. Gelen misafir kapıdan çıktığı memnun olursa elbet bir gün o da sizi memnun etmek için evine davet edecektir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.