Konuttaki gelişim ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda konuttaki gelişim ile ilgili kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız. Konut insanların yaşadıkları, aile olarak vakit geçirdikleri kapısı, bacası olan haneye denir. Konutlar insanları aile olarak bir arada tutmaya yarayan yapılardır.

Çocuklar okuldan çıkınca, babalarda işten çıkınca doğru eve gider. Evde onları sıcacık yemekleriyle karşılayan bir anne vardır. Hep beraber oturulan akşam yemeğinde günün özeti anlatılır. Kim ne yaptı günü nasıl geçti paylaşılır. Bütün bunların hepsi ve daha fazlası konutlarda yaşanmaktadır.

Eskiden binalar topraktan , kerpiçten yapılırdı. Zamanla teknolojinin bina yapımına da el atmasıyla binalardaki yapı malzemeleri değişti ve betonarme evler yapılmaya başlandı. Tek katlı evlerin yerine çok katlı apartmanlar, gökdelenler yer alır oldu. Müstakil herkesin ayrı bir evi varken şimdilerde tek çatı altında onlarca kişi yaşamaktadır. Siteler özellikle günümüzde çok kullanışlı hale gelmiştir. Evi, okulu, hastanesi, postanesi, bankası, marketi gibi daha bir çok ihtiyacın karşılandığı bu sitelerde yaşayan aileler konutlardaki değişimden çok memnundurlar.

Konutlardaki değişim günümüz insanını rahatsız etmeyecek derecede ileri seviyelere taşınmıştır. Müstakil her ailenin kendi evi , kendi bahçesi olan konutların yerini alan çok katlı apartmanları günümüz insanı daha çok tercih etmektedir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.