kopuk yazmak daldan budaktan konuşmak gibidir kompozisyon

Kopuk bir kompozisyon, yazı yada makale yazmak daldan budaktan konuşmaya benzer. Hiçbir öğreticiliği ve sürükleyiciliği olmayan bir yazım tarzıdır. Bu nedenle bu tür yazılar okuyucuya hiç bir zaman bir bilgi aktarımı yapamazlar.

Bu tarzda yazılmış herhangi bir eser okuyucunun ilgisini çekmez ve sürükleyiciliği yoktur. Kopuk yazmak aynı iki kişinin sohbet edecek birşey bulamadığında havadan, sudan, daldan ve budaktan konuşmaları gibidir. Manası olmayan vakit kaybından başka birşey değildir.

Bu nedenle en başarılı yazarlar yeteneği olan ve sürükleyici yazan yazarlardır. Kopuk yazılar bırakan kitaplarda herhangi bir gazete köşesinde bile kendilerine yer bulamazlar. Çünkü okuyucu bu yazıyı okurken sıkılır ve okumayı bırakır.

Kopuk yazmak gibi kopuk konuşmacılarda vardır. Herhangi bir kitleye hitap eden kişilerin konuşma stilleri çok önemlidir. Örneğin siyasetçileri düşünelim. Aynı kopuk yazanlar gibi onlarda kopuk kopuk konuşurlar. Dinleyiciler sessiz ve ruhsuz bir şekilde onları dinlerler. Ancak başarılı bir siyasetçi düzgün ve akıcı konuşarak kitleyi kendine çekebilir ve dinletir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.