Kötü söz yaydan çıkan ok gibidir geri gelmez kompozisyon

İnsanın ağzından çıkan kötü söz aynı bir oka benzer. Nasıl ki ok yaydan fırladığında direk hedefine gidiyorsa ve geri dönüşü yoksa söylediğimiz kötü sözlerde ok gibi karşımızdakini yaralar. Hayatımızda bazen istemeyerekte olsa kızgınlıkla da olsa istemediğimiz sözleri karşımızdakine söyleyebiliriz. Bu sözler geri dönülmeyecek çıkmazlara bizi sokabilir.

Kötü sözler nedeniyle sevdiklerimizden ayrılmak zorunda kalabiliriz. Nasıl ki bir hedefe ok atmaya kalksak ve yanlış bir yöne bu oku fırlatsak onu durduramadığımız gibi söylediğimiz kötü sözlerinde telafisi yoktur. İnsanlar hayatlarında bu gaflete ne yazık ki sıklıkla düşerler.

Kızdıklarında yada birşeye sinirlendiklerinde ilerisini göremeyip ağzına ne gelirse söylerler. Aslında söylediğimiz kişiler hayatımızda önemli bir role sahip olan hayatımızın bir parçası olan kişilerdir. Onları kaybettiğimizde bu hatamızı çok daha iyi anlarız.

Bu nedenle kötü söz oldukça tehlikeli birşeydir. İnsanların elinden hiç beklemediği bir anda sevdiklerini alıp götürürler.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.