Köy hayatı ile ilgili öykü

Bu yazımızda sizlere köy hayatı ile ilgili öykü paylaşacağız. Okullar tatil olunca babam bize söz vermişti köye dedemlere gidecektik. Sabırsızlıkla beklediğim o gün geldi karneleri almıştık bütün derslerim çok iyiydi. Koşarak eve geldim anneme ve babama karnemi gösterdim beni tebrik ettiler ve ödül olarak ne istediğimi sordular.

Bende hiç düşünmeden dedemlere gidecektik hani baba yaz tatilinde gideriz demiştin ödül olarak bunu istiyorum dedim.

Peki dedi babam hazırlanalım yarın gidelim dedi. Ertesi gün yola çıktık akşamüstü olunca köye varmıştık dedemler bizi kapıda bekliyordu.

Çok özlemiştim köy havasını oh diyerek içime çektim dedemin elinden öptüm. O akşam sabah bir an önce olsun diye erkenden uyudum çünkü sabah olunca dedemle birlikte kuzuların, koyunların yanına gidecektik.

Sabah olunca dedemle birlikte kuzuların, koyunların yanına gittik yemlerini ve suyunu verdik. Karşıdaki kümeste ise on tavuk iki tane horoz vardı onlarında yemini ve suyu verince dedem kahvaltıdan sonra senle kırlara doğru gezmeye gidelim dedi.

Çok mutlu oldum kahvaltıdan sonra kırlara doğru gezmeye gittik değişik bir sürü çiçek topladım. Bütün yaz oradaydık ve benim için geçen en güzel yaz tatili olmuştu.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.