Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Kullandığınız teknolojik ürünlerden birinin zamanla değişmesi sizin yaşantınızı nasıl etkiler?

Hayatımızın her alanında kullandığımız teknolojik ürünler zaman içinde çeşitli değişimlere uğruyorlar. Bu ürünlerin geliştirilmesi, yeni versiyonlarının çıkarılması yada ek özellikler eklenmesi değişimlerine neden olmaktadır. Kimi ürünler daha büyük boyutlarda üretilirken kimileri ise zamanla küçülmeye gidiyor. Ancak önemli olan nokta ise insan yaşamına doğrudan etki etmesidir.

Yaşantımızda yer alan ürünlerden cep telefonlarını inceleyelim. Bu iletişim araçları her ay yenilenerek güncelleniyor. Bugün aldığımız bir cep telefonu yarın düşük bir model haline gelebiliyor. Yeni telefonlara uygun çıkan programlar ve şebeke özellikleri nedeniyle daha üstün özellikte olanı alma ihtiyacı duyabiliyoruz. Anlatmak istediğimize gelince ister istemez insanlar mecburen bu ürünleri yenilemek ve üst modellere geçmek zorunda kalıyor.

İkinci bir örneğimiz ise usb yani taşınabilir bellekler. Her geçen gün kapasiteleri daha çok artıyor ve boyutları küçülüyor. Elimizdeki işimizi görse bile yüksek veri aktarımı olan, daha küçük boyutlarda ama daha yüksek kapasitedeki ürünleri almaya tercih ediyoruz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.