Kurumların toplum hayatındaki önemi hakkında röportaj

Çevremdeki kurumların farkındayım. Çevrenizde eğitim, sağlık ve yardım alanında faaliyet gösteren kurumların toplum hayatındaki önemi hakkında buralarda çalışanlarla röportaj yapınız.

Öğretmenimiz isteği üzerine bu kurumlarda çalışan kişiler ile görüşmek için babamla birlikte sağlık ocağına gittik. Oradaki bir hemşire ile röportaj yapma şansım oldu. Hazırladığım röportajı sizinle paylaşıyorum isimleri değiştirerek kullanabilirsiniz.

Ben: Merhaba ben Dilek.
Esma Hemşire: Merhaba Dilek hoşgeldin. Ben Esma Hemşire
Ben: Hemşire abla sizinle röportaj yapabilir miyiz?
Esma Hemşire: Elbette
Ben: Kaç senedir bu kurumda çalışıyorsunuz.
Esma Hemşire: 12 yıldır hemşireyim. Yaklaşık 3 yıldır bu kurumda çalışıyorum.
Ben: Kurumunuzun insanlar ve toplum için önemi nedir?
Esma Hemşire: Buraya genellikle hasta kişiler gelir. Bizler sağlığı bozulan kişilere doktor tavsiyesinde iyileştirme programları uyguluyoruz.
Ben: Biraz daha açar mısınız?
Esma Hemşire: Mesela şu karşıdaki yaşlı amca o hastalanmış ve buraya kadar gelmiş. Doktorumuz onu muayene edecek ve gerekli ilaçlarını yazacak. Bundan sonra düzenli şekilde ilaçlarını kullanarak sağlıklı olacak.
Ben: Başka ne gibi hizmetleriniz var?
Esma Hemşire: Birçok kişiye evde sağlık hizmeti veriyoruz. Engelli bireyler, yaşlı hastalar bu kişilere giderek evlerinde tedavi ediyoruz.
Ben: Toplumda sağlık hizmetlerinin önemi nedir?
Esma Hemşire: Devletimiz tarafından sağlanan imkanlar ile bölgemizdeki insanların sağlıklı bir yaşam sürmesini ve buna destek sağlayacak faaliyetleri yapmak bizim görevimiz. Sağlıklı bir toplum için varız.
Ben: Çok teşekkür ederim. Röportajım için bu kadar yeterli. Size iyi çalışmalar.
Esma Hemşire: Hoşcakal Dilek çok memnun oldum.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.