Kütüphane ile ilgili Hikaye

Kütüphane ile ilgili hikayemizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle kütüphane hakkında kısa bir hikaye paylaşalım. Cansu öğretmeninin vermiş olduğu ödev konusunda ne yapacağını şaşırmış durumdaydı. Ödevin konusu motorlu taşıtların insan hayatına sağladığı kolaylıklardı. Bir arabası olan babasına bu konu hakkında düşüncelerini ve arabasının ona sağladığı kolaylıkları sormuştu.

Aslında aradığı birçok cevabı babasında bulsa da motorlu taşıtlar hakkında hep birşeyler eksikti. İnternet üzerinde yaptığı araştırmalar ise ona çarpık bilgiler vermiş ve sıkılmasına neden olmuştu. Babası ona kütüphaneye giderek ödevini yapması gerektiğini ve aradığı herşeyi orada bulabileceğini söyledi.

Cansu önce çok şaşırdı fakat babasını dinlemeye karar verdi. Kütüphaneye giden Cansu daha kapıdan girer girmez kitap kokusunu aldı. Kütüphanenin arşiv bilgisayarından kendi işine yarayabilecek birkaç kitap buldu ve başladı onları aramaya. Raflarda düzinelerce kitap binlerce bilgiyi içinde barındırıyor ve sanki Cansuyu çağırıyordu. Yıllanmış sayfaların mis kokusu arasında aradığı ödevin yanı sıra birçok bilgiyede ulaşmıştı. Artık Cansu kütüphaneye daha sık gelmeye başlamıştı.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.