Kütüphaneye gitmeye neden ihtiyaç duyarız

Bu günkü konumuz olan kütüphaneye gitmeye neden ihtiyaç duyarız sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Kütüphaneler teknolojinin de gelişmesiyle günümüzde her geçen gün önemini yitiren değerler haline gelmiştir.

Oysa ki internet ve bilgisayar teknolojileri gelişmeden önce oldukça popüler olan kütüphanelerde aradığımız her sorunun cevabını rahatlıkla bulabiliyoruz. Ülkemizde gidilebilecek binlerce kütüphaneler bulunmaktadır.

Bu kütüphanelerde çok eski dönemlere ait kitapların yanı sıra yeni yayımlanmış kitaplarda bulmamız mümkün olabiliyor. Kütüphaneler sessiz ve sakin olan ortamı sayesinde ders çalışırken insana ayrı bir motive kaynağı oluyor.

Günümüz çocukları ise kütüphanenin bu ortamından uzakta evlerinde bilgisayar başında ödevlerini yapmaya çalışıyorlar. Oysaki kütüphanelere gidip orada çalışsalar yeni arkadaşlar edinip onlarla bilgilerini paylaşabilir hatta beraber güzel zamanlar bile geçirebilir.

Ama ne yazık ki büyümekte olan yeni nesil rahatına düşkün olduğu için bırakın dışarı çıkıp ders çalışmayı oyun oynamak için bile kapının önüne çıkamaz hale geldi. Şimdilerde bu durum zararsız gibi gözükse de ilerleyen yıllarda zararları yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.