Kuvvet hızlanma yavaşlama hareket itme çekme ve dönme kelimeleri ile ilgili bir hikaye

Kuvvet hızlanma yavaşlama hareket itme çekme ve dönme anahtar kelimelerini kullanarak bir hikaye yazmamızı istedi öğretmenim. Bende bu kelimeler ile hazırlamış olduğum hikayeyi sizinle paylaşıyorum. Umarım ödevinizi yapmanıza yardımcı olur. Ancak bu hikayeyi biraz değiştirerek yazarsanız internetten alınma olduğu anlaşılmaz.

Alinin Güçlü Babası

Keyifli bir yolculuğa çıkan Ali ve ailesi pikniğe gidiyorlardı. Ancak yolda arabaları bozuldu. Arabaları normal bir hızda giderken birden yavaşlamaya başladı. Ve onların arabası yolun ortasında kala kaldı. Babası arabayı çalıştırmaya çalışsa da başarılı olamadı. Mecburen arabayı itmek zorunda kaldılar. Annesi ve Ali arabanın arkasına geçerek arabalarını itmeyi denediler fakat kuvvetleri yetmedi.

Babası ise yoldan geçen bir aracı durdurarak yardım isteyelim dedi. Yoldan geçen ilk araca el atan babası onun durması için işaret yaptı. Araba oldukça hızlı geliyordu. Biraz ilerde yavaşlayarak durdu ve geniş bir yerden dönerek yanlarına geldi. Babası durumu yardımsever şoföre anlattı. Adam da çekme halatı ile arabayı güvenli bir yere çekebileceklerini söyledi.

Daha sonra babası ve o adam arabaları birbirlerine bağladılar. Öndeki aracın hareket etmesiyle birlikte kendi arabalarıda hızlanmaya başladı. Bu durum Aliye oldukça komik geldi.Daha sonra arabalarını güvenli bir park yerine çektiler. Babası daha sonra bir taksi çağırarak Ali ve ailesini evlerine gönderdi. Bu şekilde bir piknik hikayesi bir maceraya dönmüştü. Ama Ali derslerinde gördüğü çekme, itme, kuvvet, hızlanma, yavaşlama gibi birçok olayı canlı olarak yaşamıştı.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.