Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Lider Atatürk

Atatürk’ün en çok hangi özelliliğini seviyorsunuz? Neden?

Atatürk’ün en çok lider olması özelliğini seviyorum. Milletimize düşmanlara karşı liderlik etmiş ve yönlendirmiştir. Bu sayede milletimiz kurtuluş mücadelemizde başarılı olmuştur.

Yurdumuzun bağımsızlığına kavuşmasında Atatürk’ün hangi kişilik özellikleri etkili olmuştur?

Planlı çalışması

Çalışkan olması

Zeki olması

Başka bir ülkeden, yabancı bir mektup arkadaşınız olduğunu düşününüz. Bu arkadaşınız, Atatürk’ü ulusal bir lider olduğu için biliyor ama onu daha iyi tanımak istiyor. Arkadaşınıza bir mektup yazarak Atatürk’ün Türk milleti için yaptığı hizmetleri kısaca anlatınız.

Sevgili Alex

Ülkemizin gelmiş geçmiş en büyük lideri olan Atatürk’ü sana yakından tanıtmak isterim. Atatürk milletimize istiklal mücadelesinde önderlik etmiş ve yaptığı inkılaplar ile çağdaş Türkiye’nin yolunu açmış bir isimdir. Ayrıca biz çocuklara bir bayram armağan eden ender liderlerden biridir.

İleri görüşlü ve zeki bir insan olan Atatürk askeri ve ilmi bilgileriyle de öne çıkan bir isimdi. Dünyadaki bir çok kadın hakkını ve kişisel haklarını yıllar öncesinden bize sunan büyük bir liderdi. Onu ne yazık ki 1938 yılında kaybettik ama bıraktığı eserler hala bizimle.

Mutlaka ülkemizi ziyaret etmeli ve onun eserlerini görmelisin.

Sevgilerimle Zeynep

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.