Lider Kim Etkinlikleri

Ailenizde hangi karar sizin önderliğiniz sonucunda alındı?

Benim ailemde alınan kararların bir çoğu anne ve babam tarafından alınır. Ancak benimle ilgili olan durumlarda benim fikrim ve görüşümde sorulur. Bu nedenle giymek istediğimiz kıyafet seçiminde, odamın düzeni ve eşyaları konusunda ailem kararları alırlar.

Pikniğe gitmeyi planlayan ve uygulanması için aile büyüklerini yönlendiren kimdir?

Emircan çok sıkıldığını söylemiş ve piknik organizasyonunu yapmıştır. Büyüklerini de yönlendiren o olmuştur. Babasının ne yapalım sorusu üzerine oda pikniğe gidebiliriz demiştir.

Bu olayda Emircan’n lider olduğunu söyleyebilir miyiz? Neden?

Elbette Emircan’ın lider olduğunu söyleyebiliriz. Fikir ondan çıkmış ve aile büyüklerini, teyzelerini bu fikre ortak etmiştir. Bu nedenle lider Emircan’dır.

Lider Kim etkinliklerinde Emircan’ın önerisi ile ailesi pikniğe gitmişler


Siz ailenize hangi konularda liderlik yapıyorsunuz?

Bende aileme Emircan gibi pikniğe gidelim, alış verişe gidelim, misafirliğe gidelim gibi konularda liderlik yapıyorum. Yada odamda değiştirilecek bir şey varsa, kılık kıyafet ihtiyacım varsa bu konularda onlara fikirlerimi sunarak liderlik yapıyorum.

Çalışma Cevapları

Ailenizde hangi konularda liderlik rolü üstlendiğinizi noktalı yerlere yazınız. Nedenini açıklayınız.

Kişisel ihtiyaçlarımın karşılanması gibi konularda aileme liderlik yapıyorum. Kılık kıyafet ihtiyaçlarımı çekinmeden onlara söylüyorum. Kardeşimle birlikte hafta sonları pikniğe yada alış veriş merkezlerine gezmek için gitmek istediğimizi söylüyoruz. Buda bizim liderlik örneklerimizdir.

Ailenize bazı konularda liderlik etmeniz sizi mutlu ediyor mu? Nedenini açıklayınız.

Tabi ki beni ve kardeşimi çok mutlu ediyor. Aile büyüklerimin bizleri sevdiğini, fikir ve görüşlerimize değer verdiğini hissediyoruz. Kendimize olan öz güvenimiz artıyor. İşte bu gibi nedenlerle kendimizi iyi hissediyoruz. Aileme bu nedenle çok teşekkür ediyorum.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.