Maket Paraşüt Nasıl Yapılır

Maket bir paraşüt yapmak için öncelikle aşağıdaki malzemeleri temin etmeniz gerekmektedir. Çok zor gibi görünsede maket paraşüt yapımı oldukça kolaydır. Maket paraşüt yapımı için gerekli olan malzemelerin listesi;

  • Poşet yada şemsiye
  • Yoğurt kutusu yada sepet
  • İp

Bu malzemeler bize maket paraşüt yapmak için yeterlidir. Oyuncakçılarda satılan küçük şemsiyeler süs şemsiyelerini kullanmanızı öneririm. Elinizdeki ip ile şemsiyenin sapına sepeti yada yoğurt kutusunu dengeli olarak bağlayın. Şemsiye ile yapılacak paraşüt işlemi bu kadar. Eğer poşetle yapmak isterseniz.

Poşeti açın içerisine bir halka koyabilirsiniz. Anneleriniziz nakış işlediği kasnaklarda olabilir. Daha sonra bunu iyice yapıştırın ve poşetin tutma yerlerini birleştirerek sepeti ekleyin.

parasüt

Şimdi sıra bu paraşütü test etmeye geldi. Sepetin içerisine taş yada başka bir cisim koyarak evin camından bırakın. Eğer yavaşça süzülerek iniyorsa Çin malı bir paraşüt yapmış olursunuz 🙂

Bu basit bir şekilde maket paraşütün nasıl yapılacağını anlatan bir konuydu. Dilerseniz kullanılan malzemelerin boyutlarını değiştirerek elde edilen paraşütü büyütebilirsiniz.

İstediğiniz paraşütü yapmak, onu renkli kağıtlar ile süslemek sizin elinizde. Hayal gücünüzü geliştirerek aynı mantıklar türlü maket paraşütler yapabilirsiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.