Marmara bölgesinde ormancılığın geliştirilmesi için neler yapılabilir?

Yaşadığımız bölgede ormancılığı ve faaliyetlerini geliştirmek için neler yapılabilir. Biz Marmara bölgesini inceleyelip ele alacağız. Ormanlar dünyamızın en güzel süsleri olduğu gibi biz canlılar içinde hayati öneme sahiptir. Ancak insanlar ormanla etkileşim halinde olabilir.

Şimdi Marmara bölgesinde yaşayan bir bireyin ormancılık faaliyetlerini arttırmak adına neler yapabilir bunu inceleyelim

Yaşadığınız bölgede orman varsa

Eğer bölgemizde ormanlık alanlar bulunuyorsa ilk hedefimiz bu alanları korumak olmalıdır. Bir başkasının ormanlık alanlara zarar vermesini engellemeli gerekirse şikayet etmelidir. Ormanlık alanın gelişimine destekte bulunmak için yapabileceklerimiz arasında eksilen ağaçların yerine yeni fidanlar ekmek ve bunların gelişimi için su desteği sağlamak gerekir.

Eğer bölgemizde ormanlık alan yoksa

Herhangi bir organizasyonla hazine arazilerinin ağaçlandırılması ve ormanlık alana dönüştürülmesi gerekir. Bu konuda sivil toplum kuruluşları ve orman bölge müdürlüğü her zaman destek sunar. Boş arazilerin orman haline dönüştürülmesi ile sağlık ve çevre açısından çok daha güzel bir ortamda yaşayabiliriz. Bu nedenle ormancılığın gelişmesi için bu adımları atmamız gerekir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.