Maviş Topum

1.Etkinlik

Aşağıda verilen oyunlar ne olabilir? Altlarına yazınız.

Birinci resimdeki oyun saklambaç, diğer resimdeki oyun ise ip atlama oyunudur.
Üçüncü resimdeki oyun birdirbir oyunu, son resimdeki oyun ise körebedir.

2.Etkinlik

Aşağıda verilen toplar hangi spor dallarına ait olabilir? Altlarına yazınız.

1.Top: Basketbol
2.Top: Tenis
3.Top: Amerikan futbolu
4.Top: Futbol

3.Etkinlik

Şiirde ortaya konan sorun, çocuklar için oyun alanlarının olmamasıdır. Çocuklar sokaklarda oyun alanlarının olmaması nedeniyle apartmanlarda ve evlerinde oynamak zorunda kalıyorlar fakat zarar verebilecekleri nedeniyle buna izin verilmiyor.

4.Etkinlik

Arkadaş grubunuza yeni biri katıldı. Her zaman oynadığınız oyunu bilmiyor. Bu oyunun kurallarını, nasıl ve kaç kisiyle oynandığını yazarak anlatınız.

Oyunun adı: Uzun eşek

Oyuncular iki takıma ayrılır. İlk grup eğilerek önündeki kişinin bacaklarının arasına kafasını sokar. Bu şekilde zincirleme bir bütün oluşturulur. Daha sonra diğer grup bu kişilerin üzerine atlar. Tek mi çift mi diye sorar. Alttaki grup doğru bilirse yer değişirler. Aksi halde bu olay tekrar edilir.

Oyun adı: Simit

Bir daire çizilir ve bir ebe belirlenir. Ebe daireden Simii diye bağırarak çıkar. Nefesi yettiği kadar bunu söyler ve bu arada birini ebelemek ister. Eğer sesi kısılırsa diğer oyuncular ona yavaşça vurur. Ebe daire içine kaçabilirse ona dokunulmaz.

5.Etkinlik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına

İSTANBUL

 Avcılar semtinde ikamet etmekteyim. Bizim mahallemizde yeterince oyun parkı bulunmuyor. Var olan parklar ise gerektiği kadar bakım görmüyor. Park ve bahçelerin bakımlarının yapılmasını, yeni oyun alanlarının oluşturulmasını arz ederim.

Avcılar Semti

Mesut Baksay

Güneş Sokak No:23

İmza

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.