Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

medyanın ekonomiye zararları nelerdir?

Medyanın ekonomiye zararı olur mu? demeyin elbette olur. Bu yazımızda medyanın ekonomiye zararları nelerdir bunları işleyeceğiz. Medya bilmiş olduğunuz gibi ülke gündemindeki gelişmeleri ve olayları halka aktaran yazılı ve görsel basının ta kendisidir. Olayları hızlı bir şekilde topluma ulaştıran, halkı bilgilendiren en iyi iletişim yollarından biri.

Ancak medya doğru kullanılmadığında büyük zararlar vermektedir. Özellikle toplumu yanlış bilgilendiren yanlış haberler vatandaşın doğruları görmesine engel olur. Ayrıca devletin otoritesini sarsmak için yapılan haberler ülke ekonomisine büyük zararlar vermektedir. Ülkede oluşturulmak istenilen güvensizlik ortamı nedeniyle dış yatırımcıların ülkemize olan yatırımları azalmakta yada geri çekilmektedir.

Bu nedenle ülkedeki sanayileşme ve ticari faaliyetler giderek azalmakta ekonomi ise düşüşe geçmektedir. Dış yatırımcılar bir ülkeye yatırım yapacakları zaman ülke istikrarını incelerler. Bir ülkenin gidişatını öğrenmek ise en iyi medya yolu ile yapılmaktadır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.