meksika japon ve türk çocuklarının oyunları,giysileri ve yiyecekleri arasındaki benzerlik ve farklılıklar?

Meksika japon ve türk çocuklarının ortak noktaları giydikleri kıyafetler, oyuncakları ve sevdiği yiyeceklerdir. Çünkü onlar birer çocuk olup birçok ortak noktaya sahiptirler. Her çocuk gibi onlar aynı şeylerden hoşlanıp onlara ilgi duyarlar.

Çocukların ortak noktalarından biri olan yiyecekler ortak bir paydadır. Dünyanın her yerinde çocuklar çikolata ve şekeri severken patates kızartması ve makarnaya bayılırlar. Meksika,japon ve türk çocuklarıda tüm çocuklar gibi bu yiyecekleri severler.

Çocukların diğer bir ortak noktası ise onların giysileridir. Her çocuk renkli giysileri ve üzerinde çizgi karakterlerin olduğu giysileri severler. Örneğin çocukken hepimiz sindirella yada süperman karakterlerinin yer aldığı bir tişörte sahip olmayı istemişizdir.

Oyunlar ise tüm çocukların sevdiği en önemli ortak noktadır. Dünyanın her yerinde çocuklar oyun oynayıp eğlenmektedirler. Oyunların şekilleri ve kuralları değişik olsa da ortak bir hedefi vardır oda eğlenmek. Bu nedenle dünyanın her yerinde çocuklar oyunlar oynarlar.

Dünyanın her yerinde çocukların ortak noktaları oyunlar, yiyecekler ve renkli giysilerdir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.