memleket türkü ve sevgi kelimeleri arasında nasıl bir bağlantı kurulabilir

Öğretmenimiz sordu sizce memleket, türkü ve sevgi kelimeleri arasında nasıl bir bağlantı kurulabilir. Düşüncelerinizi defterinize yazınız.

Sınıftaki tüm öğrenciler bu kelimeler hakkında bir şeyler yazdı. Benim aklıma gelen düşünceler ise şu şekildedir.

Her vatandaş yaşadığı memleketini sever ve ona özlem duyar. Çünkü orada doğup büyümüş yada yaşamını orada sürdürmektedir. Bu nedenle burası onun artık kopamayacağı ve sımsıkı bağlandığı bir yerdir. Orada yaşadıkları, dostları ve arkadaşları hatta ailesi bulunur. Bu nedenle oraya sımsıkı bağlanmıştır.

Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde ise bu sevgi türküler ile dile getirilmiştir. İnsanlar memleket sevgilerini, özlemlerini bu türkülerle dile getirmişlerdir. Türkülerde memleketin doğal ve sosyal güzelliklerinden bahsedenler de olmuştur oranın insanların yaşam tarzları hakkında da. Kimiler ise kültürel özelliklere değinmiştir. Çünkü her memleketi bir diğerinden farklı kılan özellikler yer almaktadır.

Memleket, türkü ve sevgi kavramları ile böyle bir metin yazdım kendim için umarım sizinde işinize yarar. Eklemek istediklerinizi yorum yaparak söyleyebilirsiniz.

Bir başkadır benim memleketim size gelsin

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.