merdiven basamak basamak çıkılır ile ilgili kompozisyon

Hayatımız aynen bu şekildedir. Bir merdivenin basamaklarının teker teker çıkılması gibidir. Hayatımız yol almakla, çabalamakla geçer. Hangi insan var ki birden yükseklerde olsun. Ancak mücadele ederek hayatın basamaklarının çıkılması ile belli bir konuma geliniyor. Örneğin öğretmenlerimiz doğduklarında öğretmen olarak mı doğdular. Hayır asla. Önce öğrenim hayatına başlıyor, daha sonra öğretmenlik fakültesini okuyorlar, son olarak stajlarından ve sınavlarından sonra öğretmen olmaya hak kazanıyorlar.

İnsanın kariyerini gerçekleştirmesi için adım adım ilerlemesi gerekiyor. Her adım için ayrı bir emek sarf eden insanlar her basamak çıkışlarında mücadelelerini daha da yüksek seviyelere çıkarmak zorundalar. Çalışarak kazanarak emin adımlarla hayatımıza yön veririz.

Nasıl ki bir merdiveni yükseklere çıkmak için kullanırken her basamağına tek tek basıyoruz, yukarı çıktıkça ilerlemek güç oluyor. Aynen hayatta böyledir. Merdivenlerin basamaklarını ikişer ikişer çıkmak istesek bile zorlanırız. Ya dengemizi kaybederiz yada korkarız. Bu nedenle basamak basamak ilerlemek gerekir.

Bu nedenle hayatımızda da adım adım ilerlemek ve belli seviyeye gelmek gerekir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.