meslek seçiminizle ilgili düşüncelerinizi anlatan bir deneme

İleride yapmak istediğimiz mesleği anlatan ve bu meslek ile ilgili düşüncelerimizi anlatan deneme yazısı.

Ben kendime meslek olarak gazeteciliği seçtim. Gelecekte yapmak istediğim bu mesleğin beni cezbeden yönlerinden biri sürekli heyecanlı olması. Çünkü haber ne zaman, nerede ve nasıl gelişir bunu kimse bilemez. Gazeteci olmak olayları gözlemlemek ve bu konu hakkındaki düşüncelerinizi okuyucular ile paylaşmaktadır.

Yaşanan olayları tarafsızca ve açık bir şekilde halka ulaştırmak istiyorum. Meydana gelen olaylarda bilgi toplamak ve ilk önce oraya gitmek herhalde çok heyecanlı olurdu. Güzel bir dil ile anlatım yaptığımda okuyucularımın artacağını, hatta sosyal medya aracılığı ile onlarla iletişim kuracağımı düşünüyorum.

Zaman zaman takipçilerim ile buluşup onlarla yazılarım, haberlerim hakkında sohbet etmek, televizyon programlarına katılıp görüşlerimi anlatmak en büyük hayalim.

Deneme Sonu

gazeteci

Seçtiğim meslek gazetecilik ve röportaj yapıyorum

Neden bu mesleği seçtim? Yada bir meslek seçilirken nelere dikkat edilmeli?

Bu meslek yazmayı sevdiğim ve heyecanlı olduğu için tercih nedenim oldu. Bir mesleğin seçiminde bence en önemli şey maddiyattan çok severek yapmanızdır. İşinizi sevdiğinizde başarılı olabilirsiniz. Aksi halde zamanla o işten ayrılabilirsiniz.

İnsanlar kendilerine meslek seçerken mutlaka sevdiği, yapabileceği ve yeteneğinin olduğu alanları tercih etmelidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.