Minareyi çalan kılıfını hazırlar kompozisyon

Bu yazımızda Minareyi çalan kılıfını hazırlar konulu kompozisyon örneğini bulabilirsiniz. Burada anlatılmak istenen yalan veya yanlış işlerle uğraşan kişiler bu yaptıklarını insanlara doğruymuş gibi göstererek onları kandırmasından ibarettir.

Maalesef toplumda bu şekilde davranan o kadar çok insan vardır ki bazen hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu ayırt etmek oldukça zor bir hal alıyor.

Bu şekilde davranan insanlar sürekli olarak insanları kandırarak onların haklarını yemeye çalışırlar. Bu durum onlar için son derece basit bir hal almıştır. Ve söylediklerine bazen kendileri bile inanır.

Bu duruma bir örnek verecek olursak yetkilerini kötüye kullanarak halkın parasını kendi zimmetine geçiren birisi bunu çeşitli evraklar düzenleyerek yaptığı işlemleri yasal gibi gösterip bir çok yöntemle gizlemeye çalışır. Yani diğer bir değişle yapmış olduğu işi kitabına uydurur.

Bizlere düşen en büyük görev bu tür insanlara karşı dikkatli olmak, herkesin her dediğine kanmamak ve haksızlıklara karşı kesinlikle göz yummamaktır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.