Mizahi Türde Kısa Bir Hikaye

Bu yazımızda mizah konulu kısa bir hikaye bulabilirsiniz. Eski insanlar bu hikayeyi oldukça iyi bilir. Şimdi geçelim mizah hikayemize… Eski ve ahşap bir evde yalnız yaşayan Mehmet Amca her gün işe gidip geri geldiğinde çeşitli yerlerde yiyecek kırıntıları bulurmuş. Evde bir farenin olduğunu düşünen Mehmet Amca onu yakalaması için evine bir kedi alır. Günler geçer kediden ses seda yok ev yine aynı hergün evin çeşitli yerlerinde kırıntılar. Özellikle peynir ve kaşar kırıntılarını bulan Mehmet Amca bu kez o fareyi yakalamak için bir fare kapanı alır.

Fare kapanına eski mi eski çok tatlı bir kaşar peyniri koyan Mehmet Amca eve geri geldiğinde kapanın boş olduğunu ve farenin kaşarı yediğini görür. Vay uyanık fare yine yakalanmadı der. Kediden bir iş çıkmayacağını anlayan Mehmet Amca kediyi dışarı atar.
fare
Başlar düşünmeye ben bu fareyi nasıl yakalarım nasıl yakalarım. Mehmet Amca nihayet farenin yuvasını bulur. Bekler….bekler fare dışarı çıkmaz. İşten geldiği her gün farenin yuvasının başında bekleyen yaşlı amca fareyi yine yakalayamaz. İşteki arkadaşlarına ya benim eve öyle uyanık bir fare girdi ki yakalayamıyorum diye dert yanar. İçlerinden birisi ise sana o fareyi yakalatırım der. O nasıl olacak der Mehmet Amca. Adam derki senin bu fareyi iyice bir doyuralım bakalım. O zaman yakalarsın. Mehmet Amca adamın dediğine akıl sır erdiremesede dediğini yapmaya karar verir. Eve giden Mehmet Amca evin her köşesine peynir, kaşar, ekmek gibi yiyecekler bırakır ve işine gider. İşten sonra evine hızla giden Mehmet Amca merakla eve girer. Oda ne bizim fare herşeyi yemiş tıka basa doymuş. Yuvasına girmek isterken şişman göbeği onu sıkıştırmış. Mehmet Amca fareyi kuyruğundan tuttuğu gibi dışarı çıkarır. Gördün mü fare kardeş sen uyanıksın ama ben senden daha uyanığım. Hani ne demişler el elden üstündür der ve fareyi salıverir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.