Mutluluk Duygusunun Uyandırdığı Düşünce

Mutluluk insanoğlunun daima sahip olmak istediği fakat her zaman yaşayamadığımız ilginç bir duygu. Bu yazımızda mutluluk duygusunun bizde uyandırdığı düşünceler neler ona değineceğiz. Mutlu olduğumuzda kendimizi nasıl hissediyoruz neler düşünüyor bir düşünün.

Elbetteki mutluluğunuza neden olan olay ne ise hemen onunla ilgili hayaller gelir aklımıza. Bizi mutlu eden bu haberle yüzümüzde bir gülücük belirir birden. Farzedelim ki matematik dersinde yapılan yazılı sınavda 5 aldık. Bizde nasıl bir düşünce uyandırır. Hadi bu dersten yırttık dönem sonunda kesin 4-5 gelir ortaması. Annem ve babam sevinerek beni takdir eder. Hatta çok istediğim o oyun konsolunu bile alırlar bana. Gördüğünüz gibi bir sınavın mutluluğu bize neler hayal ettirdi.

Yada babanızın deniz kenarında bir ev aldığını düşünün. Bunun mutluluğu bize nasıl bir hayal kurdurur. Yaz tatilini artık orada geçiririz. Hatta bizim sınıftan Gamze’lerinde orada yazlığı var. Beraber denize girer, sahil boyunda gezeriz. Belki geceleri mısır yiyip tramboline bile bineriz.

Görmüş olduğunuz gibi mutluluk kaynağı ne ise onunla ilgili hayal ve düşünceler kurmamızı sağlar. Örnekleri dilediğiniz gibi çoğaltabilirsiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.