Mutluluk yelpaze gibidir rüzgarı estirmek bizim elimizdedir ile ilgili kompozisyon

Mutluluk dünyadaki en güzel ve en iyi duygudur. İnsanın elinde olan bir kavram olup ancak bunu yaşamasını bilenler sahip olur. Mutlu olmak bizim elimizdedir ancak biz onu göremeyiz. Bu nedenle mutluluk yelpaze gibidir rüzgarı estirmek bizim elimizdedir sözü söylenmiştir.

İnsanoğlu mutluluğu kendiliğinden olacak birşey sanır. Fakat mutlu olmak ancak bizim elimizdedir. Biraz emek biraz biraz çaba gerektirir. Nasıl ki sıcak bir havada elimizdeki yelpaze ile serinlemek için onu sallarsak mutluluk içinde biraz adım atmamız gerekir. Yelpaze elimizde olduğunda serinleyemeyiz. Biraz elle hareket ettirip onun bize rüzgar estirmesini sağlamalıyız. İşte mutluluğu elde etmek için bunun gibi şeyler yapmamız gerekir.

Sevmek sevilmek için çaba emek gerekir. Eğlenmek gülmek için böyle yerlere gitmek gerekir. Biz onun bizi bulmasını beklersek hayatımız monoton ve mutsuz bir şekilde geçer. Aramalıyız mutluluğu bizi mutlu edecek şeyler yapmalıyız. Hayatta hiçbir duygu yok ki kendiliğinden olsun. Yaşamalıyız hayatımızı doğru şeyler yapmalıyız, doğru yerlerde olmalıyız ki mutluluk bizim olsun.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.