Müzikle ilgili hikaye

Müzik ruhun gıdası olup onunla ilgili birçok hikaye mevcuttur. Aslında bunlar birer hikaye şeklinde değilde yaşanan olaylar olarak nitelendirilebilir. Bu yazımızda müzikle ilgili kısa bir hikayemizi bulabilirsiniz.

Müzik ve sevgi

Hayatını sinirli ve stresli bir şekilde yaşayan Ferhat hayatını kargaşa içinde geçiriyordu. Onu hiçbirşey mutlu etmezken yaşadıkları onu mutlu etmezdi. Günlerini sıradan işi ve eve giden yolda geçiren Ferhat hayatında yeni bir anlayış ve farklılık istiyordu. Ne sevgilisi Ceyda nede ev arkadaşı Berk onu anlamıyordu. Yada o onlarla anlaşamıyordu. Çok sevdiği futbol ve Galatasaray bile onu artık mutlu edemiyordu.

İyice bunalan Ferhat bir psikoloji doktoruna gitmeye karar verdi. Hayatında ve kendinde yanlış birşeyler olduğunu artık farketmişti. Birgün randevusunu alıp doktorun yolunu tuttu. Doktor onun sorunlarını dinledikten sonra hiç müzik dinliyor musun? diye sordu. Ferhat ne alaka diyerek hayır dinlemiyorum dedi. Doktor ise ona müzikle dünyanı değiştirebilirsin ayrıca müzik ruhun gıdasıdır dedi. Ona özellikle Türk Sanat müziği gibi ruhu dinlendiren ve sakinleştiren şarkıları dinlemesini söyledikten sonra ilaçlarını yazarak evine gönderdi. İki hafta sonrası yeniden randevusu vardı. İki haftası boyunca ilaçlarını alan ve müzik dinlemeye özen gösteren Ferhat işte bile artık müzik dinliyordu. Müziğin onu rahatlattığını ve kulağa hoş geldiğini hiç bu kadar anlamamıştı. İki hafta çabucak geçtikten sonra yeniden doktora gitti.

Doktorun odasına bu kez gülümseyerek girdi Ferhat ve şimdiki hayatını anlattı. Dediğiniz gibi müzik bana iyi geldi. Sanki bana yeniden yaşamayı öğretti dedi.

1 Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.