Nasıl bir çevrede Yaşamak istersiniz ile ilgili kompozisyon

Öğretmenimiz sordu nasıl bir çevrede yaşamak isterdiniz yada yaşamak istediğiniz çevre ile ilgili hayalleriniz neler bu konulu kompozisyon yazın dedi. Bende hayallerimi bu yazımda anlatmaya karar verdim. Öyle bir çevrede yaşamak isterdim ki bu çevrede sadece mutluluk olsun. İnsanların birbirlerini üzmediği iyiliğin herşeyden önce geldiği, maddi ve manevi sıkıntıların unutulduğu mutlu bir çevrede yaşamak isterdim.

Yaz aylarında etrafı çiçek ve böceklerin sardığı, yeşil ve güneşe doyduğumuz, akarsu ve şelalelerinin seslerinin insana huzur verdiği bir çevrede yaşamak isterdim. Kış aylarında ise doyasıya karın yağmasını ve bu yağışın evin penceresinden kahve içerek izlenilmesini hayal ederdim.

Eşlerin mutlu olduğu bir sürü çocuklarının olduğu mutlu aileler, sevinçle işine gidip huzurla evine dönen insanların olduğu bir çevrede yaşamak isterdim. Oysa günümüzde bu saydıklarımın çoğuna sahip olan insanlar yok denecek kadar az. Hepsine birden sahip olmak neredeyse imkansız bir halde.

Bu nedenle bunlar hayal olmaktan öteye gidemiyor. Uzun lafın kısası insanların huzurlu ve mutlu olduğu, sağlıklı bir yaşam sürdüğü güzel bir çevrede yaşamak isterdim.

Siz nasıl bir çevrede yaşamak isterdiniz?

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.