nasıl bir doğada ve sosyal çevrede yaşamak isterdiniz kompozisyon

Öyle bir doğada yaşamak isterdim ki yeşilliklerin ve mavilerin bolca bulunduğu, sosyal çevrenin birbiriyle uyum içinde yaşadığı huzurlu bir ortamda yaşamak isterdim. Bir arkadaşım sormuştu nasıl bir doğada ve sosyal çevrede yaşamak isterdin? Bende bu konuda bir kompozisyon yazısı yazmaya karar verdim.

Öyle güzel bir doğada yaşamak isterdim ki ağaçların, çimenlerin bolca bulunduğu yeşilliğin hükmünü sürdüğü, gökyüzü ve mavinin parlak bir şekilde görüldüğü, kuşların cıvıltısı ve akan suların şırıltısının eksik olmadığı güzel bir doğada yaşamayı hayal ederdim.

Bu doğada insan nasıl mutlu olmasın ki tıpkı cennet bahçeleri gibi. İsteyebileceğiniz ve dileyeceğiniz sizi mutlu edecek herşey bu doğada. Aslında dünyamızda hala böyle yerler var fakat bizler gidip bu alanları değerlendiremiyoruz. İnsanlar artık yaşamaktan çıkmış birer robot haline gelmiş durumda.

Yaşadığımız bugünkü sosyal çevre işte bu robotluğun en basit örneği. İşleri düşmedikten sonra insanlar birbirlerini ne arar nede sorar oldular. Gelişen teknoloji ile yüzyüze iletişim neredeyse ortadan kalktı gibi. Artık dostlar bir araya gelmekten çok facebook, twitter gibi ağlarla iletişim kuruyorlar. Oysa bizim istediğimiz sosyal çevre bu değil.

İnsanların güler yüzlü olduğu, çıkarları için değil karşısındakinin de insan olduğunu düşündüğü için iletişim kurulan, iyilik ve dostluğun hakim olduğu sosyal çevreleri özledik. Mutlu ve huzurlu bir yaşam için doğada hala istediğimiz güzellikler olsa da sosyal çevremizi köklü bir değişikliğe sokmamız gerek.

(3) Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.