Nasıl bir dünyada yaşamayı tercih ederdim konulu mektup

Nasıl bir dünyada yaşamayı tercih ederdiniz konulu bir mektup yazmamızı istedi öğretmenimiz. Bende yaşamak istediğim dünyayı anlatan bir mektup yazdım ve sizinle paylaşıyorum. Kendinize göre bu mektup değiştirip yazabilirsiniz.

Benim Dünyam

Yaşamak istediğim dünya huzur ve mutluluğun hakim olduğu bir dünya olmalı. İnsanların birbirlerini anladığı herkesin hoşgörüye sahip olduğu suç ve cezaların yerini barış ve mutluluğun aldığı bir dünyada yaşamayı tercih ederdim.

Doğamızın kirlenmediği çevremizin yemyeşil olduğu ve hava kirliliğinin olmadığı bir dünyada yaşamak isterim. İnsanların çevreye duyarlı olduğu gelecek nesillere güzellikleri ve harika bir dünyayı bıraktıkları bir dünyam olsun isterdim.

Tüm insanlığa sesleniyorum. Benim dünyamı kirletmeyin, çevremizi koruyun ve yemyeşil bir dünya bırakın bize. Su kaynaklarımızı kirletmeyin diğer canlıların yaşam alanlarını yok etmeyin. Nesli tükenmekte olan hayvanları koruyun. Bu dünya var oluşunda nasıl ise bize öyle bir dünyayı hediye edin.

Artık insanlar birbirlerini anlamalı ve savaşların bitmesi gerekir. Çünkü dünyamız bu tip olayları kabul edemiyor. Geleceğimizin güzel olması için benim dünyama barışı getirin.

Arkadaşlar benim mektubum bu şekilde sizde bu mektuba birşeyler ekleyebilirsiniz. Bu sayede mektubunuz daha hoş ve güzel olabilir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.