Nasıl bir polis istiyoruz konulu kompozisyon

Bu günkü yazımızda Nasıl bir polis istiyoruz konulu kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız. Polisler günlük hayatımızda öyle önemli bir yere sahip ki ne zaman başımız sıkışsa ilk onları arıyor, ilk onlardan yardım istiyoruz.

Günümüzde polisler görevlerini oldukça iyi yapmaktadır. Örneğin tek başına yaşayan yaşlı teyzenin evine hırsız girdiğinde ilk oğlunu, kızını değil de önce polisi aramalıdır. Önce olay yerine gelip incelemelerde bulunması gereken polistir. Bir başka örnek ise yolda kapkaççılar tarafından çantasını çaldıran bayan da önce polise ulaşmaya çalışmalı, kendi yakalamaya çalışmamalı yada çantasını almak için zorlayan kapkaççıya karşı direnip canı tehlikeye atmamalıdır.

Polis denildi mi her zor anda, akla gelen ilk isim olmalıdır. Polisler halkın güvenini sarsacak bir hareket yada davranışta bulunmamaya özen göstermelidir. Çünkü bir polisin yaptığı hata bütün polisleri genellemeye alacağından dolayı topluma karşı daha dikkatli olmalıdır.

Canımızı malımızı gerektiği zaman edebileceğimiz tek insanlar günümüzde aileden sonra polisler olmalıdır. Halka duyarlı kimselerden oluşması gereken polisler her zaman için büyük ilgi görür.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.