neden matematik öğreniyoruz?

Matematik öğrenemeyen ve sevmeyen biri için iğrenç bir ders olduğu halde neden matematik öğreniyoruz diye düşünmeden edemiyoruz? Aslında matematik günümüzde her an her yerde karşımıza çıkan bir derstir. Hayatımızda raklamların sıklıkla kullanılması sonucu matematik bir ihtiyaç olarak ortaya çıkan bir derstir.

Hayatımız birşeylerin bir araya geldiği, alış veriş yaparken hesaplamaların yapıldığı, kafamızdaki düşüncelerin toplandığı bir yaşam tarzı haline gelmiştir. Örneğin bir baba maaşı ile evini nasıl geçireceği konusunda düşünürken sürekli matematiksel hesaplamalar yapmaktadır. Yada annemiz alış verişe gittiğinde harcadığı parayı hesaplarken para üstünü alırken ve birçok alanda matematiksel hesaplamaları kullanmaktayız. Matematik sonuç olarak hayatımızı kolaylaştıran önemli bir derstir.
matematik
Ayrıca birçok meslek dalında matematik kullanılmaktadır. Bir inşaat mühendisinden tutunda bir marketin kasiyerine kadar birçok meslek matematiği hayatında kullanır. Alış veriş ve babamız konusunda değindiğimiz gibi basit anlamda matematiği kullanmak için herhangi bir mesleği kullanmanıza da gerek yoktur. Hayatınızı yaşarken ister istemez matematiği kullanmak zorunda kalırız.

Ama kariyer sahibi olmak iyi bir mesleğe sahip olmak istiyorsanız matematiği mutlaka öğrenmeniz gerekir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.