Niçin ülkemiz de evimiz gibi yuvamızdır?

Niçin ülkemiz de evimiz gibi yuvamızdır? Ülkemizin hangi bölgesinde yaşıyorsunuz? Yaşadığımız bölgeyi niçin yurdumuzun bütününden ayrı göremeyiz? Evimizin bütünlüğü ile bağlantı kurarak açıklayınız.

Her insan gibi bizimde sahip olduğumuz bir ülke var. Burası hepimizin ortak vatanı olup bu nedenle evimize benzetilir. Ona evimiz kadar sıkı bağlanır ve severiz. Ülkemiz içinde yaşar büyür ve gelecek nesillere bu ülkeyi teslim ederiz. Biliriz ki bizim çocuklarımızda bu ülkede yaşayacaktır.

Bu nedenle ülkemiz evimize benzer. Nasıl ki evimizde odalar bulunuyorsa ülkemizde bölgeler bulunur. Bende Marmara Bölgesinde yaşıyorum. Yaşadığım bölgeyi asla diğer bölgelerden ayıramam çünkü her bölge evdeki her oda gibi aynı yer çıkıyor ve aynı çatı altında bulunuyor.

Odaların tümünün kapısı ortak nokta olan salona çıktığı gibi hepsinin üstünü kaplayan bir çatı bulunur. Odalar, çatı ve salon bir bütün oluşturur. Ülkemizde ise bu bütünlüğü bayrak, dil ve kültür gibi unsurlar sağlar. İşte bu nedenle evimiz yuvamız gibidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.