Birlikte hareket etmenin bize sağladığı yararlar nelerdir kısaca özetler misiniz
Hayat Bilgisi kategorisinde

4 Cevap

+3 oy
En İyi Cevap

Birlikte hareket etmenin en güzel örneğini bu millet kurtuluş savaşında verdi. Yurdun dört bir yanında kurtuluş mücadelesine destek verildi ve zor bir savaş kazanıldı. Birçok ülkeye karşı verdiğimiz bu mücadele birlik ve beraberliğin en güzel örneğidir.

Birlikte hareket ettiğimiz sürece her zaman kazanırız. Bu nedenle İstiklal marşımız ve yüce bayrağımız var. Onlar bizi bir arada tutan değerlerdir.

Harika bir cevap verdin gerçekten. Bu millet birlikte hareket ederek bağımsızlığını ve istiklalini kazandı.
Gerçektende kurtuluş mücadelesi ve 15 temmuz destanı birlikte hareket etmenin en güzel örneğidir. Halkımız bu zor durumu el ele vererek aştı. Birlikte hareket ettiğimiz sürece varız.
Harika bir cevap. Birlikte hareket ettiğimiz için bugün varız. Aksi halde yurdumuzun her bir yanı işgal altında olacaktı.
+3 oy
İnsanları bir araya getirdiğiniz zaman yapamayacağı ve başaramayacağı birşey yoktur. Birlikte hareket ettiğim zaman en zor işleri bile kolayca yapabiliriz. Öyle ki bir bazen zor sorunlarla karşılaşırız. İşte burada bir araya gelmek ve zorluğun üstünden gelmek gerekir.

Hayat göründüğü kadar zor değildir. Bizleri yoran yalnız kalmaktır. El ele verdiğimiz zaman tüm zorlukların üstesinden gelebiliriz.
Birlikte hareket etmek için çevremizdeki kişilerin uyumlu olması gerekir. İnsan ne yazık ki bu kadar uyumlu kişiler bulamıyor. Bu nedenle birlikte hareket etmek göründüğü kadar kolay değildir.
+3 oy

Birlikte hareket edersek tüm sorunların üstesinden gelebiliriz. Örneğin bir futbol takımını düşünün. Ne kadar yetenekli futbolculardan kurulu olursa olsun birlikte hareket etmezlerse her zaman yenilmeye mahkumdurlar. İyi organize olan ve birbiriyle uyum hareket eden oyuncular her zaman kazanır.

Başka bir örnek ise yerdeki ağır bir taşı tek başımıza kaldıramayız. Ancak bir kaç kişi bir araya gelir ve yardım ederse kolayca taşı kaldırabiliriz. Faydaları bizi güçlü ve kazanan kılar. Bu nedenle her zaman birlikte davranmalıyız.

Birlikte hareket ettiğimiz sürece var olabiliriz. Yoksa yok oluruz
+2 oy
Birlikte hareket etmenin bir güzel örneğini de 15 Temmuz'da gördük. Dönemin cumhurbaşkanının çağrısı ile halk darbecilere karşı sokağa çıktı. Öyle destansı bir direniş gösterdi ki darbeciler teslim olmak zorunda kaldı.

Birlikte hareket edilmeseydi bunun olması imkansızdı. Her zorluğun üzerinden el ele verdiğimiz sürece gelebiliriz.
Çok insan hayatını kaybetti, belki birçoğu sakat kaldı ama bu zorlu mücadelede kazanan millet oldu. İşte bu nedenle her zaman dosta güven vermeli, düşmana korku. Birlikte olduğumuz sürece bunu başaracağımıza eminim.

İlgili sorular

3 cevap
2 cevap
19 Aralık 2018 Hayat Bilgisi kategorisinde misafir sordu
6 cevap
11 Şubat 2018 Hayat Bilgisi kategorisinde Hikmet34 sordu
Ödev Sor'a hoşgeldiniz
Burada sorularınız sorulabilir ve topluluğun diğer üyelerinden cevaplar alabilirsiniz.

İlk sorularınızı göndermeden önce lütfen Soru-Cevap nasıl kullanılır? okuyun.
780 soru
1,261 cevap
244 yorum
949 üye