Bir geminiz olsaydı bu gemiyle nerelere yolculuk yapardınız? Nerelere gitmek isterdiniz veya bu gemi yolculuğundan beklentiniz ne olurdu?

Türkçe kategorisinde

5 Cevap

+27 oy
En İyi Cevap

Bir gemim olsaydı;

Onunla dünyanın keşfedilmemiş adalarına gitmek ve burada çadır kurmak isterdim. Özellikle Avusturalya ve Japonya gibi yerlere gitmeyi çok isterdim. Güney Amerika'da yer alan küçük adaları ziyaret etmek, deniz canlılarını gözlemlemek isterdim.

Bu gemi yolcuğundan beklentim keyif almak olurdu. Tabi yanımda bir kaç arkadaş olsa çok güzel olurdu.

+16 oy
Eğer bir gemim olsaydı onunla dünya turuna çıkmak isterdim. Uçsuz bucaksız okyanuslarda dünyanın çeşitli kıtalarına gider buralarda kısa süreli tatiller yapardım. Böylece dünyanın çeşitli yerlerini görür ve yeni insanlar tanırdım.

Bu gemi yolculuğundaki beklentim kesinlikle kolay ve çok keyifli bir yolculuk olmasını isterdim. Okyanuslarda karşılaşacağım en büyük zorluklar kesinlikle fırtınalar olurdu. Bunu yaşamak istemezdim.
+25 oy
Bir gemim olmayacağına göre bunu hayal etmek zorundayım. Denize açılarak herşeyi geride bırakır ve buralardan uzaklaşırdım. Yanıma bolca kitap alır ve kafamı dinlerdim.

Yeni ülkelere gider oralarda kamp kurardım. Beklentim ise kimse beni aramasın sormasın olurdu.
+19 oy
Denizi çok seviyorum. Bu benim için çok güzel olurdu. Denize açılmak, balık tutmak, herşeyi unutmak için süper bir şans.

Bir gemim olsaydı uçsuz bucaksız denizlere açılır, maviliğe kendimi bırakırdım. Böylece kendimi daha mutlu hissederdim. Bu gemi yolculuğundan beklentim ise şüphesiz yeni bir başlangıç olurdu.
0 oy
Bir gemim olsaydı onla dünyanın dört bir yanını gezer bilgi topladım ve unutmamak için not alırdım.

Biraz saçma galiba size göre ama benim düşüncem böyle

İlgili sorular

Ödev Sor'a hoşgeldiniz
Burada sorularınız sorulabilir ve topluluğun diğer üyelerinden cevaplar alabilirsiniz.

İlk sorularınızı göndermeden önce lütfen Soru-Cevap nasıl kullanılır? okuyun.
780 soru
1,261 cevap
244 yorum
955 üye