Sizce bir anlaşmazlık durumunda tarafların tümünün haklı olması söz konusu olabilir mi? Yani aynı anda herkes haklı olabilir mi düşünceleriniz neler
Hayat Bilgisi kategorisinde

4 Cevap

+4 oy
En İyi Cevap
İnsanlar bazen çeşitli konular üzerine anlaşmazlıklara düşebilirler. Anca haklı sadece bir tane olabilir. Tabi ki sorun bir tane ise. Bazen bir konu üzerine birden fazla sorun ortaya çıkabilir. O zaman tarafların tümü kendince haklı olabilir.

Örnek vermek gerekirse bir siteye ait otoparkta yeterli sayıda yer yoksa araç sahipleri bu konuda sorun yaşayabilir. O sitede yaşayan bir kişinin iki aracı varsa ve bu otoparkta yer alıyorsa diğer kişiye yer kalmaz.

Bu durumda her iki tarafta haklıdır.

Nasıl mı?

İki araç sahibi ben burada oturuyorum ve iki aracımda otoparkta yer alabilir der. Diğer araç sahibi ise benim aracım dışarıda kaldı ve bende burada oturuyorum der. Görüldüğü gibi her iki tarafta haklıdır.
Dediğin biraz değişik gerçekten. Bu durum yaşanabilir.
+2 oy
Bence bu mümkün değildir. Eğer öyle olsaydı kanunlar karşısında bir şekilde herkes haklı olabilirdi bence. Saçma bir düşünce olur bu
+2 oy
Herkes kendince haklıdır. Kimseye haksız olduğunu kabul ettiremezsin. Bunu kabul eden kişi zaten birşeyleri çoktan aşmış durumdadır :)
+2 oy

Bu bir cevap olabilir mi bilmiyorum ama şöyle bir söz var "zevkler ve renkler tartışılmaz, herkes kendince haklıdır" diye.

Belki sen mavi rengi çok seviyorsun ama ben turuncu rengi severim. Senin uğurlu sayın 3 tür ama benim 8 :)

yalnız bu zevk hak değil ki.
Evet doğru bu hak değil, tekrar baktığımda soru için mantıklı bir örnek olmadığını farkettim. ama sonuçta herkesin en güzel rengi kendince olduğundan bir anlaşmazlık durumudur diye düşündüm.
hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal diyerek soruyu kapatıyorum :)
Ödev Sor'a hoşgeldiniz
Burada sorularınız sorulabilir ve topluluğun diğer üyelerinden cevaplar alabilirsiniz.

İlk sorularınızı göndermeden önce lütfen Soru-Cevap nasıl kullanılır? okuyun.