bazen haksızlığa uğradığınız durumlar ortaya çıkabilir. Siz bu durumlarda ne yapıyorsunuz ve nasıl hareket ediyorsunuz. Ben böyle durumlarda genellikle o kişiler ile iletişimi koparıyorum. Sanırım kendimi yeteri kadar ifade edemiyorum
Hayat Bilgisi kategorisinde

6 Cevap

+2 oy
Haksızlığa uğradığım zaman genellikle karşımdakine kendimi anlatıyorum. Ona benimde haklarım olduğunu ve bu sorunu beraber çözeceğimizi bildiriyorum. Sorunların büyük bir bölümünü çözmek bu şekilde mümkün oluyor.

Tabi bazen laftan anlamayan insanlarda ortaya çıkabiliyor. Bu durumda sorunlar çözülmüyor en iyisi unutmak ve kendimce takılmak en iyi çözümdür.
+3 oy
haksızlık yapan kişi ile konuşmak gereksiz olabiliyor. Çünkü laftan anlamıyor ve sadece kendini haklı görüyor. Bu gibi durumlarda bir hakemin olması gerekiyor. Büyük bir kişi orta yolu bulabiliyor.
+2 oy
valla haksızlık yapan kişi ile konuşmak gereksiz çünkü onlar hep kendilerini haklı görüyorlar. Bu gibi durumlarda gerekirse kavga etmek en iyi çözüm olabilir. Laftan anlamayan sopadan anlar gibime geliyor.
+1 oy
haksızlığa uğradığım durumlarda gerçekten üzülürüm. Bu gibi sorunlarda nasıl çözüleceğini düşünür ve çözüm yolları ararım. En önemlisi ise karşımızdaki kişiye kendimi nasıl en iyi şekilde anlatacağım olacaktır. kendimi ifade edebildiğim sürece sorunlar mutlaka çözülecektir.

arkadaşın da dediği gibi bir hakem belirlemek ve onun karar vermesini sağlamak da iyi bir çözüm yoludur.
0 oy
Hakkımı savunurdum.Karşı taraf hayla haklılıyım diyorsa artık onla iletişimi koparırım...
0 oy
hakkımı sonuna kadar alırım inatlaşırım
Ödev Sor'a hoşgeldiniz
Burada sorularınız sorulabilir ve topluluğun diğer üyelerinden cevaplar alabilirsiniz.

İlk sorularınızı göndermeden önce lütfen Soru-Cevap nasıl kullanılır? okuyun.