birisi sizden izinsiz günlüğünüzü okursa ne hissedersiniz ve bu durumda ne yaparsınız.
Sosyal Bilgiler kategorisinde

17 Cevap

0 oy

Ben hala günlük tutan bir kişiyim.Günlüğüm benim özelim olduğu için kimsenin okumasını istemem.Hayatımda yaşadığım kötü olayları anneme veya aileme anlatamadıklarımı yazdığım için günlüğümü kimsye asla okutturmam.Okumasını da istemem.

0 oy
zaten beni tanıyorsa yapmaz o
0 oy

AĞLARIMMM crying ve de okuyan kişiyi çıkışa daveet ederim. wink

0 oy
Günlük özel bir şeydir. Zaten benim tanıdıklarım böyle bir şey yapmaz
0 oy

Özelime izinsiz bakmış olur. Senin sahip olduğun bir hakkı. Özel hayatın gizliliği bir insan hakkıdır. İnsan hakları doğdunuz günden itibaren başlar. Ben bir hakkım elimden alınırsa, ki özel hayatın gizliliği hakkı yaşama hakkından sonra en sevdiğim hak, ben kendimi değersiz hissederdim. Beni önemsemiyor. Benim duygularımı önemsemeyip benim günlüğümü okumuş. Benim bir hakkımı elimden almış. Ben kendimi değersiz hissederdim. Öfkelenirdim. Üzülürdüm. Kırıcı olmamam gerektiği için, şiddetli, vurmalı kavga yerine konuşarak halletmeye çalışırdım.

Birinin sizin günlüğünüzü, telefonunuzu izinsiz okuması bir suçtur.

0 oy
Ona çok kızardım onu hayatımdan silerdim nefret ederdim konuşmazdım Ben de eskiden günlük tutarım ama şimdi tutmuyorum okullar diye çünkü birisi okursa içinde neler olduğu bana ait yani her şeyimi bütün hayatım öğrenir bu da beni çok rahatsız eder eder nokta
0 oy
Sinirlenirdim fakat gidip ona bir şiddet uygulamayıp sakince onunla konuşup bu konuyu hallederdim
Ödev Sor'a hoşgeldiniz
Burada sorularınız sorulabilir ve topluluğun diğer üyelerinden cevaplar alabilirsiniz.

İlk sorularınızı göndermeden önce lütfen Soru-Cevap nasıl kullanılır? okuyun.