Bazen sınavlardan istemesekte kötü not aldığımız olabiliyor. Böyle bir durum karşısında ne yapıyorsunuz ve nasıl çözüyorsunuz
Hayat Bilgisi kategorisinde

5 Cevap

+1 oy
Sınav herşey değildir. Tabi ki kötü notlar almak üzücü olabilir. Ama önemli olan bir sonraki sınava daha iyi hazırlanmak ve bu kötü durumu gidermektir. Ben sınavdan kötü not alırsam hemen o derste genel bir tekrar yaparım.

Gerekirse bu konuda iyi olan bir arkadaşımın yardımını isteyebilirim. Çözülmeyecek bir sorun yoktur ve başarmak imkansız değildir. Bu nedenle kendinizi üzdüğünüze değmez.
0 oy

Sınavlardan kötü not alabiliriz.  Daha fazladan çalışmalıyız. Test çözmeliyiz. Aslında bazen kötü not almamızın sebebi heyecanlılıktır. Heyecanlığımızı yenerek sınavlardan iyi not alabiliriz. 

+1 oy

sınavda yapamadım yerleri genel tekrar yaparım eğer yine anlamadığım yerler varsa öğretmenime sorarım. aslında genellikle yanlışlar eğer çalışmadıysak heycan  yada Stres için olur bunun içinde sakin olmaya çalışmalıyız. BAŞARILAR  : )

0 oy
insan sınavdan kötü not aldığında çıldırır fakat bunu daha fazla der çalışarak ve daha fazla kitap okuyarak düzeltebilir
+1 oy
Kötü not herkes alır ve benim de kotu notlarim oldu . Fakat bu durum karşisinda hic yılmadım yani yikilmadim ve  kendi notlarimi hep üst seviyeye çıkarmaya çalıştım ve bunu başardım şuan çokda mutluyum .

  :))
Ödev Sor'a hoşgeldiniz
Burada sorularınız sorulabilir ve topluluğun diğer üyelerinden cevaplar alabilirsiniz.

İlk sorularınızı göndermeden önce lütfen Soru-Cevap nasıl kullanılır? okuyun.