Sizce su kaynaklarımızı bilinçli kullanmak için neler yapabiliriz? Fikirlerinizi ve su kaynaklarımızı koruyabilecek önerilerinizi bekliyorum.
Fen Bilimleri kategorisinde

4 Cevap

+2 oy
En İyi Cevap
İnsan tüketici bir varlık olduğu için doğaya birçok çöp maddesini bırakıyor. Bu çöp maddelerinin geri dönüşüme kazandırılması gerekir. İster istemez su kaynaklarına bu çöpler karışmaktadır.  Diğer bir sorun ise atmosfere bıraktığımız zehirli gazlar asit yağmurları olarak dünyamıza geliyor.

Bu şekilde asitli sular oluşuyor. Zehirli gazların salınımını azaltarak su kaynaklarını koruyabiliriz.
+1 oy
Su kaynaklarının kirlenmesinde en büyük etken şüphesiz insandır. Bu nedenle su kaynaklarından insanları uzak tutmamız alınabilecek en iyi önlemdir.

Yerleşim alanlarının su kaynaklarından uzak alanlara kurulması, atık suların arındırılması gibi başka önlemlerde alınabilir.
+2 oy
Su kaynaklarını bilinçli kullanmak için bence tasarrufun önemini bilmemiz gerekir. Su kaynakları tükenebilir kaynaklardır ve dünyamızda sınırlı miktarda içilebilir su bulunur. Bu nedenle onları korumak ve bilinçli kullanmak zorundayız. Suları kirletmemeli, onları korumalıyız.
+1 oy

Merhaba Ali:)

Sularımızı temiz tutmalıyız. Sularımızı kanalizasyon yakınına yapmalıyız. Ayrıca  hayyvan ağıllarını temiz sularin uzağına yapılmalıdır. 

Başarılar Ali:)

Ödev Sor'a hoşgeldiniz
Burada sorularınız sorulabilir ve topluluğun diğer üyelerinden cevaplar alabilirsiniz.

İlk sorularınızı göndermeden önce lütfen Soru-Cevap nasıl kullanılır? okuyun.
780 soru
1,261 cevap
244 yorum
930 üye