Ödünç aldığınız eşyaları kullanırken nelere dikkat edersiniz?

Bir arkadaşınızdan yada tanıdığınız birinden ödünç olarak aldığınız eşya, araç yada benzeri bir şeyi kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Ben bir arkadaşımdan birşey alırsam onun üzerine adeta titrerim. Onu özenle kullanır ve eşyaya zarar gelmemesine özen gösteririm. Çünkü bu eşya bana ait değil ve geri vermek zorundayım.

Emanet aldığımız birşeyi nasıl aldıysak aynı şekilde geri vermemiz gerekir. Ve o emaneti asla bir başkasına vermemeliyiz. Çünkü veren kişi bize vermiştir. Sizden isteyen olursa gidip ondan istemesi gerektiğini söyleyin. O izin verse bile siz gerçek sahibine verin diğer arkadaşınız ondan alsın.

ödünç eşya

Ödünç aldığınız bir eşyayı zamanında teslim etmelisiniz


Ben kimden ne alırsam alayım onu eksiksiz ve temiz bir şekilde vermem gerektiğini düşünüyorum. Ve en çok dikkat ettiğim nokta ise zamanında teslim etmektir. Bir eşyayı kullanmak için aldığımızda işimiz bittiğinde hemen geri vermeliyiz. Çünkü sahibinin de ona ihtiyacı olabilir.

Eğer size bana lazım değil senin olsun dese bile siz yinede onu teslim edin. Bir daha ihtiyacınız olduğunda istemek için bir şansınız olsun.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.