Öğretmenim Etkinlikleri

1.Etkinlik

Şiirin en beğendiğim dizesi: Sensin bana öğreten
Çünkü: Öğretmenimin bana her şeyi öğretmesi çok güzel birşey.
Metin için düşündüğüm başlık: Bana Sen Öğrettin
Nedeni: Çünkü öğretmenimiz bize hayatı ve bilgiyi öğretir.

2.Etkinlik

24 Kasım’ın Anlam ve Önemi

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün anlam ve önemi hakkında edindiğiniz bilgileri aşağıya yazınız. Yazdıklarınızı arkadaşlarınıza okuyunuz.

Her yıl 24 Kasım ülkemizde öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bu yazımızda 24 kasım öğretmenler günü konulu kompozisyon yazımızı bulabilirsiniz. Atatürk ne güzelde anlatmış öğretmenlerin bu devletin geleceği için ne kadar önemli olduğunu. Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır demiş. Aynen öyle işte çocukların ikinci anne babaları olan öğretmenler yeni bireylerin yetişmesinde en önemli rolü oynarlar. Herkesin ortalama 15 yıl süren öğretim süresi boyunca en çok gördüğü isimlerden biri olan öğretmenler bize sadece dersleri değil aynı zamanda yaşamayı öğretiler.

Geleceği inşa eden vatana millete hayırlı evlatlar yetiştiren öğretmenler insanın kılavuzudur. Bizlere yol gösteren hayatımızı şekillendiren, aynı zamanda rehberlik eden öğretmenlerin bizler üzerindeki emeği büyüktür. Bir derdimiz sıkıntımız olduğumuzda bile anne babamıza söyleyemesek bile onlara anlatabiliriz. Çünkü onlar sadece eğitmen değil aynı zamanda bizim birer yaşam koçumuzdur.

Ne kadar kutsal bir meslek olduğu konusunda hiç şüphe yok. Sadece 24 Kasımda Öğretmenler günü kutlanmamalı aslında. Onlar bizler için daima önemli olmalı ve sevmeliyiz. Bugün aynı zamanda Atatürk’ün doğum günü olup onun 100. yaş gününe hitaben 1981 yılından bu yana her yıl öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır.

Her yıl okullarda yapılan gösteriler, etkiliklerle kutlanan bu özel gün öğretmen ve öğrencileri coşkuyla bir araya getirir. Öğrenci ve öğretmenler bugün birbirlerini kucaklar minik ellerin küçük hediyeleri öğretmenlerin yüzlerini güldürür.

Kaynak: https://www.odevbul.org/24-kasim-ogretmenler-gunu-konulu-kompozisyon.html

3.Etkinlik

Öğretmeninizin dört belirgin özelliğini aşağıya yazınız.

Neşeli-Sevgi Dolu-Zeki-Azimli

4.Etkinlik

Öğretmeninizle yaşadığınız bir olayı boşlukları tamamlayarak yazınız.

Yaşadığım Yer: Okulda
Yaşadığım Zaman: Okulun açıldığı gün
Olayda yer alan kişiler: Ben ve Melike Öğretmen

Yaşadığım olay: Okulun ilk günü biraz heyecanlı ve biraz da geç kalmanın nedeniyle telaşlıydım. Bir ara yanlış sokaktan yürüdüğümü fark ettim. Karşıdan çok güzel ve gülümseyen bir kadın yanıma geldi. Yolunu mu kaybettin sen dedi.Korkarak evet dedim. Bana doğru yolu tarif etti.

Okula gittiğimde onun öğretmen olduğunu öğrenince çok şaşırdım.

Bu olaydan çıkardığım sonuç: Öğretmenler bizi sever ve yardımcı olurlar.

5.Etkinlik

Öğretmeninize olan sevginizi resim çizerek anlatınız.

öğretmenler günü

6.Etkinlik

Müzede Bir Gün

Yaklaşan yıl sonunu kutlamak için öğretmenimiz bizleri Bursa’daki Otomobil müzesine götürmeye karar verdi. Burada yer alan müzede eski otomobillerin yer aldığını daha önce de babamdan duymuştum. Öğrenci arkadaşım Zehra sanki benden daha heyecanlıydı.

Bazı oku çalışanları da bizimle birlikte geleceklerdi. Okul bahçesinde toplanarak hafta sonu müze gezimize nihayet çıktık. Yolculuğumuzun sonunda çok büyük bir otomobil fabrikasına geldik. Burada Anadolu Otomobilleri müzesi yer alıyordu. Nihayet eski arabaları görebilecektim.

Babamdan daha yaşlı otomobilleri görünce çok şaşırdım. Öğretmenim de gelişen teknoloji ile otomobillerin çok değiştiğini söyledi. Eski tahta at arabalarından nerelere geldiğimizi görünce çok şaşırdık doğrusu.

Arkadaşım Zehra ve benim için oldukça keyifli ve güzel bir geziydi.

7.Etkinlik

Öğretmen 3 8
Öğrenci 3 7
sevinç 2 6
okul 2 4
hayallerimiz 5 12
çevremiz 3 8
kasım 2 5
tören 2 5

8.Etkinlik

1.Dinlediğiniz metnin konusu aşağıdaki seçeneklerden hangisinde doğru verilmiştir?

C.Öğretmen Sevgisi

2.Aşağıdaki seçeneklerden hangisi metne uygun bir başlık olamaz.

B.Arkadaş Özlemi

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.