Öksürüğü ne geçirir

Bu günkü yazımızda sizlere öksürüğü ne geçirir bu konu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Öksürük, kış aylarında görülen özellikle çocuklarda daha sık rastlanan bir hastalıktır.

Öksürüğün birçok sebebi olabilir. Soğuk algınlığına bağlı öksürük, bademcik iltihabı, farenjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olduğu gibi , boğaza cisim kaçmasıyla yaşanan bir öksürük de olabilir. Bu durum bebeklerde çok sık yaşanan bir durumdur.

Öksürüğü evde doğal yollarla tedavi etmek mümkündür. İlk olarak evdeki ortam temiz ve bol oksijenli olmalıdır. Sürekli havalandırılması gerekir. Kışın hava soğuk diye havalandırma yapılmaz gibi bir durum söz konusu değildir. Aksine kışın soba yada doğalgazdan kaynaklanan sıcak ortam oksijeni azaltmaktadır. Her gün mutlaka en az yarım saat pençeler açık bir şekilde temiz hava girmelidir.

Öksürüğü geçirmek için bol miktarda sıvı tüketilmeli , bol bol su içilmelidir. Su her şeyin ilacı olduğu gibi öksürüğünde birebir ilacı olarak kabul edilebilir.

Bunun dışında öksürüğün en önemli doğal tedavisi bal ve pekmezdir. Balın içine karıştırılan birkaç damla limon suyu kişiyi rahatlatacaktır.

Ayrıca bitki çayları özellikle de ıhlamur kış aylarında bol miktarda tüketilmelidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.