okul bahçenizin daha temiz olabilmesi için okul müdürlüğüne bir dilekçe yazınız

Okul bahçemizin nasıl daha temiz olabileceği konusunda okul müdürlüğüne dilekçe nasıl yazılır. Örnek dilekçe. Öğretmenimiz okul müdürlüğüne okul bahçesinin daha temiz olabilmesi için dilekçe yazmamızı istedi. Şimdi size bir kaç örnek dilekçe vereceğiz.

Okul Müdürlüğüne

Sayın Müdürüm

Okulumuz bahçesinin daha temiz olması adına bahçedeki çöp kovalarının sayısının arttırılmasını, okul bahçesine bazı uyarıcı levhalar asılmasınının gerekli olduğunu arz ederim.

Mustafa Gümüş

4/A Sınıfı No:38

İmzanız

Okul Müdürlüğüne

Sayın Okul Yönetimi

Okulumuz bahçesinin temizlenmesi için okul olarak genel temizlik etkinliği, çöp toplama faaliyetlerinin haftada bir kez yapılmasının okul temizliğine katkıda bulunacağını arz ederim.

Ceyda Soylu

3/A Sınıfı No:585

İmzanız

Arkadaşlar dilekçenin nasıl yazılacağı hakkında kısaca bilgi verdik. Yalnız dilekçe yazımında bazı kurallar vardır. Bu kurallara dikkat ediniz.

Dilekçenizi A4 çizgisiz beyaz kağıda gösterdiğimiz şekilde yazın. Dilekçe daktilo, bilgisayar ile yazılır. Tükenmez kalem ile yazılmaz. Fakat öğretmeninizin kalemle yazmanıza birşey diyeceğini sanmam. Dilekçe genel olarak kısa ve öz yazılır bu nedenle kısa yazdık. Metinleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.