Okul servis araçlarına binerken yada inerken bekleyen tehlikeler

Okul servis araçlarına binerken ya da bu araçlardan inerken arkadaşlarınızla itişip kakışmanın tehlikeleriyle ilgili gözlemlediğiniz bir olayı anlatınız. Daha sonra bir slogan belirleyerek aşağıya yazınız.

Birçoğumuz okula gitmek ve evimize gelmek için okul servislerini kullanmaktayız. Biz yapmasak bile bazı arkadaşlarımız bu servis araçlarına biniş ve inişler esnasında kötü şakalar yapmaktadır. Bu şakalar genellikle ilk ben bineceğim, yada ineceğim nedeniyle yapılmaktadır.

Okul servislerine iniş ve binişlerde birbirlerini iten, kakan kişileri sıklıkla görüyoruz. İşte bu şakalar ne yazık ki bazı kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Yakın zamanda tanık olduğum böyle bir olayda bir arkadaşım ne yazık ki yaralandı. Her zaman ki gibi okuldan eve dönerken servis bir arkadaşımızın evinin önünde durdu. Bu noktada inecek üç arkadaşım vardı. Üçü birden kapıya doğru hızla yöneldi ve birbirlerini ittiler. İçlerinden biri ise dengesini kaybederek kaldırıma düştü. Kolunun üzerine düşen arkadaşımız acı içinde kıvranmaya başladı.

Hemen şoför inerek onun yardımına koştu. Belli ki canı çok yanıyordu. Onu bir kenara oturtarak ambulansı aradı. Gelen sağlık ekipleri yaptıkları ilk müdahale ile onu araca bindirerek en yakın hastaneye götürdü. Sonradan öğrendiğime göre arkadaşımızın kolu kırılmıştı. Bu nedenle uzun bir süre okula gelemedi ve eğitimi yarım kaldı. Olaya neden olan arkadaşlarımız çok üzüldü.

Yaşanan bu olay aslında hepimize bir ders olmuştu. Servis şoförünün ve öğretmenlerimizin bizleri bu konuda neden uyardığını çok daha iyi anlamıştık. Okul servislerine binerken yada inerken dikkatli olmamız gerektiğini kötü bir tecrübe ile hepimiz iyice anladık.

Yaşadığımız üzücü olay sonrasında bir daha asla böyle kötü şakalar yaşanmadı. Artık hepimiz daha dikkatli davranıyorduk.

okul servisi

Okul servislerine iniş ve binişlerde sırayla hareket ederek tehlikelerden korunabiliriz.


Okul servislerine iniş ve binişlerde dikkatli olmamızı belirten sloganlar

Servisten inerken itme, arkadaşını incitme
Dikkatli ol arkadaşını üzme
Arkadaşını itme, kendini üzme

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.