Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Okul servis araçlarına binerken yada inerken bekleyen tehlikeler

Okul servis araçlarına binerken ya da bu araçlardan inerken arkadaşlarınızla itişip kakışmanın tehlikeleriyle ilgili gözlemlediğiniz bir olayı anlatınız. Daha sonra bir slogan belirleyerek aşağıya yazınız.

Birçoğumuz okula gitmek ve evimize gelmek için okul servislerini kullanmaktayız. Biz yapmasak bile bazı arkadaşlarımız bu servis araçlarına biniş ve inişler esnasında kötü şakalar yapmaktadır. Bu şakalar genellikle ilk ben bineceğim, yada ineceğim nedeniyle yapılmaktadır.

Okul servislerine iniş ve binişlerde birbirlerini iten, kakan kişileri sıklıkla görüyoruz. İşte bu şakalar ne yazık ki bazı kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Yakın zamanda tanık olduğum böyle bir olayda bir arkadaşım ne yazık ki yaralandı. Her zaman ki gibi okuldan eve dönerken servis bir arkadaşımızın evinin önünde durdu. Bu noktada inecek üç arkadaşım vardı. Üçü birden kapıya doğru hızla yöneldi ve birbirlerini ittiler. İçlerinden biri ise dengesini kaybederek kaldırıma düştü. Kolunun üzerine düşen arkadaşımız acı içinde kıvranmaya başladı.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.